Jak wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy?

Jak wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeniowy?

Przy wyborze dostawcy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego i planu ubezpieczeniowego należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy dana polisa oferuje międzynarodową ochronę ubezpieczeniową, czy też jest ona ograniczona tylko do jednego kraju, a także czy będziesz mieć możliwość dokonania wyboru co do dostawcy usług opieki zdrowotnej spośród kilku dostawców oferowanych przez twojego ubezpieczyciela, czy też będziesz ograniczony do wyłącznie jednego świadczeniodawcy.

Kluczowe pytanie brzmi, czy dana polisa obejmuje również leczenie nowotworów i przeszczepy narządów i tkanek. Jest to równocześnie powiązane z kwestią poruszoną powyżej, jako że przykładowo w Polsce zabiegi tego rodzaju podlegają tylko i wyłącznie publicznemu systemowi opieki zdrowotnej.

Kolejne zagadnienia do rozważenia dotyczą tego, czy twoja polisa obejmuje również twoją rodzinę, wszelkie zdiagnozowane wcześniej stany chorobowe, czy też wyłącznie te, które zostaną zdiagnozowane w przyszłości, a także czy oferuje ona możliwość wyboru pokrycia przez ubezpieczonego udziału własnego, co, w przypadku zajścia takiej konieczności, pozwala na zmniejszenie wysokości
opłacanych składek ubezpieczeniowych.

Upewnij się, że twoja polisa zapewni tobie i twojej rodzinie dokładnie taką opiekę zdrowotną, jakiej możecie w przyszłości wymagać. Chcesz mieć bowiem pewność, że w potrzebie będziesz miał dostęp do najlepszych z obecnych na rynku dostawców opieki zdrowotnej oraz możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego zespołu wsparcia takiego jak ten dostępny w ramach MediSky.

Pozostaje jeszcze kwestia pewności, że oferowana ci polisa jest korzystna finansowo, a ubezpieczyciel jest podmiotem wyspecjalizowanym, czyli specjalizującym się wyłącznie w ubezpieczeniach zdrowotnych. 

Wybór prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w swoim życiu. MediHelp/MediSky jest wiodącym dostawcą prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej działającym na rynku europejskim już od 1999 roku i obecnym w Rumunii, na Węgrzech, w Polsce oraz Bułgarii. W Polsce MediSky International jest jedynym dostawcą prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oferującym kompleksowe plany ubezpieczeniowe.

(29.04.2021.)